EY3A5654.jpg

Lietoto papīra dvieļu jaunā dzīve

Biroju tualetes telpās izmestie papīra dvieļi ir resurss. SCA izmēģina jaunu pakalpojumu, savācot klientu lietotos papīra dvieļus un lokāli pārstrādājot jaunos papīra produktos.

Infografik-vektor-full.png
 
Daudzi uzņēmumi, un tie pārstāv ne tikai ražošanas nozares, pārņem efektīvākus resursu izmantošanas paņēmienus, no jauna izdomājot, kādā veidā tiek projektēti, ražoti un pārdoti risinājumi, pārdomājot, kā produkti tiek patērēti, un nosakot, ko iespējams panākt ar otrreizējās pārstrādes palīdzību. Tādas koncepcijas kā ANO ilgtspējīgas attīstības mērķi un cirkulārā ekonomika rosina uzņēmumus vēl vairāk un vēl ātrāk izstrādāt jauninājumus, lai tādējādi saglabātu savu konkurētspēju. 
2016. gadā SCA zīmols «Tork» īstenoja izmēģinājuma projektus Vācijā un Nīderlandē ar mērķi pilnīgot jaunu cirkulāro ciklu papīra dvieļiem, unikālu pakalpojumu – biroju tualetes telpās savācot klientu lietotos papīra dvieļus un pēc tam SCA ražošanas uzņēmumos tos lokāli pārstrādājot jaunos papīra produktos.
 

Stimuls – klientu pieprasījums

«No higiēnas viedokļa papīra dvieļi ir pārāki par citiem risinājumiem,» saka Osa Degermanis, kas kopā ar Sāru Lundstremu strādā SCA zīmola «Tork» inovāciju komandā «No atkritumiem līdz resursiem», un turpina: 
«Daudzos birojos tie veido apmēram 10 līdz 25 procentus no visiem atkritumiem.» Nav pārsteigums, ka klienti pieprasa ilgtspējīgus risinājumus saistībā ar papīra dvieļiem, jo tie ietilpst viņu atkritumu daudzuma samazināšanas mērķos, tas ir apstāklis, kas virza pieprasījumu pēc šāda tipa pakalpojuma.
 
«Patlaban visbiežāk izmantotās papīra dvieļu likvidēšanas metodes ir sadedzināšana, nogādāšana atkritumu poligonos un dažos gadījumos arī kompostēšana. Līdz šim ne reizi nav veikta otrreizējā pārstrāde, citiem vārdiem sakot, te ir milzīgs atkārtotas dabas resursu izmantošanas potenciāls.»
 

Klientu pozitīvā reakcija

Šis jaunais pakalpojums ir atkarīgs no partneru sadarbības. Pamatā ir jauninājums un partnerattiecības ar klientiem, objektu pakalpojumu sniedzējiem un SCA papīrfabrikām, tie ir tikai daži atkritumu apsaimniekošanas un papīra izstrādājumu ražošanas pievienotās vērtības ķēdes dalībnieki, kuriem jābūt iesaistītiem, lai tā darbotos.
 
Klientu reakcija pārsvarā ir bijusi pozitīva. 
«Viņi ir ļoti apmierināti ar rezultātu un uzskata, ka šis pakalpojums nerada nekādas problēmas un nav palielinājis apkopēju darba slodzi,» saka Osa.
2017. gadā SCA turpinās strādāt ar citiem klientiem Vācijā un Nīderlandē, lai vēl vairāk uzlabotu jauno pakalpojumu. 
Šis raksts sākotnēji tika publicēts žurnāla Shape 1/2017.
 
Ja vēlaties vairāk uzzināt par iniciatīvu, lūdzu, sazinieties ar Sāru Lundstremu (sara.lundstrom@sca.com) vai Osu Degermani (asa.degerman@sca.com).