Iedvesmojieties un gūstiet motivāciju ar Ellas Roku mazgāšanas skolu

Labas roku higiēnas ieradumi veidojas jau agrā bērnībā

Roku mazgāšanas nozīmīgums

Kavēšana un slimības sliktas roku higiēnas dēļ bērnudārzos un skolās ir patiešām liela problēma. Tā ietekmē ne tikai skolotājus un bērnus, bet bieži vien arī vecākus, kam nākas kavēt darbu. Mēs zinām, ka higiēnas iemācīšana un uzraudzīšana ir liels izaicinājums gan vecākiem, gan izglītības iestādēm.

Roku mazgāšana

Roku mazgāšana palīdz novērst slimības un radīt labāku aizsardzību.
Ir trīs galvenie (baktēriju un/vai vīrusu) pārnešanas veidi, no kuriem vēlams izvairīties:
  • no rokām uz — acīm, muti un vaļējām brūcēm;
  • citai personai vai nu ar saskari no rokas rokā, vai ar netiešu saskari – no rokas uz priekšmetu un uz roku;
  • no rokām uz pārtiku ēdiena gatavošanas laikā.

Noslaukiet visus mikrobus

Tīrot rokas, daudziem cilvēkiem ir nelāgs ieradums tās ātri nomazgāt, ātri nokratīt no rokām pilienus un doties prom. Ja varat iemācīt maziem bērniem kārtīgi nosusināt rokas, lai uz tām nepaliktu mitrums, tad ir pavisam maza iespēja, ka viņiem veidosies šāds slikts ieradums.


Izmantojot šķidrās vai putu ziepes un noskalojot rokas ar ūdeni, tiek noņemta lielākā baktēriju daļa — īpaši, ja tam seko rūpīga nosusināšana. Ziepju lietošana un noskalošana ar ūdeni arī ir efektīvs paņēmiens, kas ļauj samazināt vīrusu daudzumu uz ādas.


Viena no priekšrocībām, ko nodrošina vienreizējas lietošanas papīra dvieļu izmantošana, ir tāda, ka baktērijas paliek papīrā. Ja baktērijas nonāk organismā, cilvēks var saslimt.

Padomi un paņēmieni

Drukāt Lejupielādēt