OfficeHygiene_ARCH_Original_5200x3500.jpg

Tendenču ziņojums: Nākotnes birojs

Higiēniskā ziņā gudrs, saprātīgi organizēts un elastīgs

Saprātīga biroju telpas izmantošana
Biroji visā pasaulē ir kļuvuši ne vien vairāk saistīti, bet tāpat attīstās arī to izkārtojumi. Vairāk nekā 60% darbinieku atzīst, ka viņu birojs ir pārveidots vismaz reizi pēdējo trīs gadu laikā. Lai gan 15% ir atraduši alternatīvus darba veidus, joprojām dominē atsevišķas telpas, nodalījumi un atvērtā tipa biroji.
 
OfficeHygienet_ARCH_article_300x300.jpgTomēr biroju telpas pārskatīšana nav saistīta tikai ar izmaksu samazināšanu. Vadība arī vēlas, lai personāls saglabātu prieku un darba ražīgumu. Faktiski 65% darbinieku piekrīt, ka biroja dizains ietekmē gaisotni līdzstrādnieku vidū. Kāda tipa biroju tad viņi vēlas? No pirmā acu uzmetiena prasības šķiet nedaudz pretrunīgas. Lai arī 47% biroja darbinieku atzīst, ka dod priekšroku birojam, kas veidots, lai nodrošinātu un mudinātu sociālo mijiedarbību, 65% vēlas strādāt tādā birojā, kas ļauj iegūt klusāku un mierīgāku darba vidi. «Viens izmērs der visiem» tipa birojs nesniedz vēlamo efektu: vajadzības ir atšķirīgas katru dienu, tāpat kā dažādiem darbiniekiem.
 
«Mēs esam kļuvuši gudrāki attiecībā uz daudzu atšķirīgu vajadzību atzīšanu un pielāgošanu, projektējot biroja vidi. Iepriekš darba devēji pat nav atzinuši to esamību,» saka Līsa Grāpe, «White» interjera arhitekte, kas galveno uzmanību pievērš interjera un dizaina izpētei un izstrādei. 
 
Visaptverošs un elastīgs 
Vairāk nekā puse strādājošo pasaulē nereti raizējas par to, ka viņus inficē kolēģi, kas iet uz darbu arī tad, kad ir slimi, un tas var izskaidrot, kāpēc seši no desmit uzskata, ka attālināts darbs pozitīvi ietekmē viņu veselību. Pārejot uz lielākas biroju telpas koplietošanu, sagaidām risinājumus, kas ļauj darbiniekiem pašiem aktīvi nodrošināt biroja higiēnu saistībā ar pieaugušo pieprasījumu.
«Ja ir tādi darbinieki, kas katru dienu maina savu darba vietu, dažkārt pat vairākas reizes dienā, mums jānodrošina risinājumi, kas dod iespēju darbiniekiem notīrīt klaviatūru un citus birojā koplietojamos komponentus,» saka Ūla Sarviks, «Sodexo» starptautiskā tīrīšanas speciālistu tīkla loceklis, «un cerības būs lielākas par mūsu elastīgajiem pakalpojumiem.»
 
Tā kā biroju dizains kļūst elastīgāks, lai pielāgotos uzņēmuma darbinieku dažādiem amatiem un veicamajiem uzdevumiem, būs pieprasīti proaktīvi risinājumi, kas nodrošina augstākas kvalitātes biroja higiēnu un ļauj darbiniekiem pašiem aktīvāk kontrolēt darba vietas higiēnu.OfficeHygiene_ARCH_article_300x200.jpg
Uzņēmumu apsaimniekošanas un uzkopšanas firmas, kas var nodrošināt šos risinājumus, būs konkurētspējīgas. 
 
Šī raksta pamatā ir «Tork» 2016. gada biroja tendenču ziņojums. Lai uzzinātu vairāk, sk.