Stylist_orginal.jpg
Ēdināšana

Dabiska galda klājuma risinājums

18/04/2016

Jaunākās galda klājuma veidošanas tendences sasaucas ar dažādām dabā atrodamām krāsām, atzīst stila studijas «byMildred» stiliste un dekoratore Helēna Štrausa. «Galda klājumam jābūt tādam, lai viesim rastos priekšstats par to, kas tiks pasniegts, un vienlaicīgi uzlabotu kopējo maltītes iespaidu.»

Studiju «byMildred», kas atrodas Gēteborgas nomalē, vada Helēna Štrausa un Marija Delice – abas ir ārštata stilistes un dekoratores. Marija ir dekoratore, gleznotāja un koloriste, savukārt Helēna ir uzkrājusi noderīgu pieredzi, vadot savu interjera dizaina veikalu. Viņas sadarbojas ar tādiem stila žurnāliem kā «Lantliv», «Sköna Hem», «Elle Decoration», «Allt i hemmet», «Hus & Hem» Zviedrijā, «Isabellas», «Bolig Magasinet» un «Bo Bedre» Dānijā un «Interiör Magasine» un «Vackre Hjem» Norvēģijā. Un, ja ar to nepietiek, duets veido arī stilu un fotoattēlus katalogiem, gatavo materiālus presei, notikumu apskatus un informāciju tīmekļa vietnēm.Stylist_HoReCa_1_200x300.jpg 
 
Laiks domāt zaļi
«Jūs varat sagaidīt, ka būs vairāk krāsu un daudz dabisko materiālu,» saka Helēna. «Dažādas zaļās nokrāsas, ugunīgi oranžie un auzu dzeltenie toņi. Tumšzili un gaiši koka toņi būs populārāki par līdz šim dominējošajām tumša koka krāsām. Mēs redzēsim arī vairāk dabisko materiālu, piemēram, linaudumu, ādu, koku un bērza tāsi, kas kopā ar samtu un tādiem siltiem metāliem kā misiņš piešķir īstu eleganci šādai kombinācijai.» 

Viegli iegūstams lielisks galda klājumsStylist_HoReCa_2_300x200.jpg
Helēna uzskata, ka nav grūti radīt skaistu un dekoratīvu galda klājumu.
«Ikviens to var izveidot, ievērojot dažus pamatprincipus. Piemēram, galda klājumam jābūt tādam, lai viesim rastos priekšstats par to, kas tiks pasniegts, un vienlaicīgi uzlabotu kopējo maltītes iespaidu. Viens veids, kā to panākt, ir kombinēt dažādu veidu porcelānu un stiklu, lai radītu personisku akcentu. Vienkāršu porcelāna pusdienu šķīvi var apvienot ar citas krāsas raupjāku, lauku stila pirmā ēdiena šķīvi. Pēc tam izraugieties tēmu, lietojot ne vairāk kā divas krāsas. Galdauts un salvetes var būt vienā krāsā, bet otro krāsu var pievienot ar puķu, lukturīšu un svečturu palīdzību.»
 
Papīra salvetes sniedz elastīgumu
Ļoti ieteicams izmantot papīra salvetes. Tās sniedz lielisku iespēju ātri mainīt galda klājumu, kā arī ļauj atspoguļot sezonu un/vai gadalaiku. 
«Tomēr ir svarīgi nepārspīlēt tēmu un krāsas – vienkāršība ir galvenais aspekts izsmalcinātībā. Labāk izmantot dažas saderīgas lietas, lai radītu skaidru un nomierinošu izskatu. Interesanti, ka tagad aizvien vairāk restorānu izmanto ēdienkartes kā dekorācijas sastāvdaļu. Tās lieto kā papīra paliktni vai piezīmes, kuras viesi paši var aizpildīt,» piebilst Helēna.
 
Konsekvences saglabāšana
Vissvarīgākais ir sajust, ko jūs vēlaties pavēstīt ar savu galda klājumu, tam ir jāatspoguļo restorāna profils, vide un ēdienkarte.
 
«Tam nav jābūt kaut kam īpašam, bet jābūt saskaņotam attiecībā uz dekoru – sākot no ziediem pie ieejas un beidzot ar galdiņu divām personām zāles dziļumā. Veidosim tādu galda klājumu, kas sniedz viesiem patīkamas izjūtas un jauku noskaņu visā apmeklējuma laikā,» saka Helēna Štrausa.
 
Stylist_HoReCa_3_200x300.jpg
Ieteikumi modernam galda klājumam:
  • Papīra salvetes sniedz daudz iespēju.
  • Domājiet par dabu, izmantojot dabiskas krāsas un materiālus.
  • Krāsas: dažādas zaļās nokrāsas, ugunīgi oranžie un auzu dzeltenie toņi. 
  • Materiāli: linaudums, āda, koks un bērza tāss. 
  • Esiet konsekventi. 

Atpakaļ
Drukāt Lejupielādēt