Propeller_HRC_Original_5200x3500.jpg

Kad higiēna un ekonomija ir saskaņā

SAS gaisa satiksmes kontroliera un nepilna laika nekustamo īpašumu māklera dibinātā viesnīca «Propellen», kas atrodas netālu no atrakciju parka «Legoland» Dānijā, 1977. gadā sāka savu darbību kā restorāns un diskotēku vieta. Laikam ejot, viesnīca attīstījās un ieguva četru zvaigžņu novērtējumu. 2015. gadā viesnīcas vadība vēlējās paaugstināt higiēnas līmeni un uzlabot darba procesu savos trīs viesnīcas restorānos, virtuvēs un visos 94 numuros. Tāpēc tika pieņemts lēmums pāriet uz «Tork®» risinājumiem.

Katram no trīs «Propellen» restorāniem ir savs atšķirīgs stils, iekārtojums un gaisotne. Apmeklētāji izvēlas sev tuvāko stilu. Restorāns «Cockpit» ir iekārtots pieticīgas kafejnīcas stilā ar moderniem galdiņiem un krēsliem. Savukārt restorānu «Ludwig» raksturo minimālisma stila grezna atmosfēra ar norobežotiem galdiņiem. Un vēl ir mājīgais restorāns «Pejsestuen», kas tulkojumā no dāņu valodas nozīmē «dzīvojamā istaba ar kamīnu».
 
Propeller_HRC_article_300x300.jpg«LinStyle®» salvetes restorānos
2015. gada vasarā, kad tika izmēģinātas «Tork LinStyle®» salvetes, Maiklam Holdtam radās pārliecība, ka esošās linauduma salvetes vajadzētu nomainīt ar praktiskāku un higiēniskāku alternatīvu.
 
– Es domāju, ka pirms šī izmēģinājuma mēs bijām noskaņoti diezgan skeptiski. Taču salvetes tiešām izskatījās lieliski, kad tās izkārtojām uz galdiņiem, jo visām bija viena un tā pati krāsa un forma, – saka Maikls Holdts. 
 
– Mēs lietojam 39x39 cm salveti pusdienām un 50x50 cm salveti vakariņām. «LinStyle®» salvetes ir daudz praktiskākas, jo pēc lietošanas tās var izmest. Kad izmantojām linauduma salvetes, netīrās salvetes bieži vien tika samestas kaudzēs un līdz to nodošanai mazgāšanai vairākas dienas bija jūtama nepatīkama smaka, – piebilst Maikls Holdts. 

Uzlabojusies higiēna virtuvē Propeller_HRC_article_300x200.jpg 
Džimmijs Kristensens ir pieredzējis virtuves darbinieks. 2015. gadā, kad tika paaugstināts par virtuves vadītāju, viņš izvēlējās nomainīt esošās tekstila drānas ar vienreizlietojamām «Tork» drānām, kas ir apstiprinātas saskarei ar pārtikas produktiem. Novērtējumi liecina, ka vienreizlietojamo drānu izmaksas ir tādas pašas kā tekstila drānām kopā ar mazgāšanas izdevumiem. – Tagad mūsu darba diena ir vieglāka un daudz higiēniskāka, un mūsu saimniecības vadītāja priecājas, ka nav jāmazgā visas šīs netīrās drānas, – smiedamies saka Džimmijs Kristensens. 

Gudri risinājumi visās dušas un tualetes telpās 
Nesen tika veikts remonts visos viesnīcas «Propellen» parastajos un luksusa numuros. «Propellen» saimniecības vadītāja Gudruna Ellinsgārda uzskatīja to par lielisku iespēju uzstādīt matu un ķermeņa ziepju dozatorus visās dušas un tualetes telpās – kopā gandrīz 200 dozatorus. – Mēs uzstādījām divus ziepju dozatorus katrā dušas un tualetes telpā: vienu pie izlietnes un otru dušā, – saka Gudruna Ellinsgārda. Katrs dozators satur 475 devas ziepju, tāpēc Gudruna Ellinsgārda ievēroja atšķirību ikdienas darba slodzē. – Ziepes pietiek ilgākam laikam, un tas nozīmē, ka dozatoru papildināšanai nevajag tērēt tik daudz laika kā iepriekš. Es dodu priekšroku «Tork» risinājumiem, jo, manuprāt, tie ir paši kvalitatīvākie, – atzīst Gudruna Ellinsgārda.
 
Restorāns «Cockpit» strādā jau kopš 1977. gada. Diskotēkai ir īsta pilotu kabīne, kas izglābta no vecā SAS lidaparāta «Jon Viking» un pārveidota par DJ pulti. Kaut gan restorāns tagad ir pilnīgi atjaunots, no 1977. gada ir saglabājusies oriģinālā koka grīda, kas tiek rūpīgi kopta.

Maltīte sniedz kulināro prieku visām sajūtām. Mēs vienmēr gatavojam visus ēdienus no paša sākuma, izmantojot tikai svaigas sastāvdaļas, kas ir raksturīgas attiecīgajai sezonai.“

Maikls Holdts

«Propellen» restorānu vadītājs