Motokross ir sporta disciplīna, kurā visam jābūt nevainojamam

Te apvienojas adrenalīns ar aizrautību, benzīna smarža gaisā un sajūta, ka notiks kaut kas liels. Motokross ir prasīgs, netīrs, grūts, pilns ar aprēķinātiem riskiem. Braucējiem jāizmanto īpašas prāta spējas, jāpieņem lēmumi dažās sekundes simtdaļās, jāpārzina maršruts un jāsaprot, kurā brīdī motociklam var piedot gāzi.

PG Hjortmarkers labo motociklu braucējam, kas ir Zviedrijas cerība gaidāmajā pasaules čempionātā, – savam dēlam Edijam. Viņš pārstāv Latvijas komandu «CEC S.I. Racing», kas sadarbojas ar jaunajiem braucējiem no Norvēģijas, Zviedrijas, Latvijas un Amerikas Savienotajām Valstīm. Edijs sāka piedalīties sacīkstēs septiņu gadu vecumā, kad ieguva atļauju startēt 50 cc klasē. Tagad viņam ir 20 gadi, un viņa vārds jau ir zināms sporta pasaulē. 
 
Komanda palīdz jaunajiem sportistiem augt sportā, nodrošina viņiem vislabākos apstākļus pašā karjeras sākumā. «Tagad pirmās vietas ieņem Vācijas un Nīderlandes komandas, taču vēl pavisam nesen arī Zviedrija bija viena no lielajām sporta valstīm.»
 
Šajā mačo vidē sastapām Aleksandru Šteinbergu, komandas vadītāju, kas atbild par PR, sponsoriem un tādiem praktiskiem jautājumiem kā transports un grafiki, kas ļauj komandai demonstrēt savu sniegumu visaugstākajā līmenī. «Šeit vienmēr ir daudz darāmā: jāuzņem braucēju laiki, jārisina dažādas lielas un mazas problēmas, jāpalīdz ar motocikliem sacīkšu laikā,» viņa saka. 
 
Pēc visām sacīkstēm motocikls tiek izjaukts un katra motora sastāvdaļa tiek pārbaudīta, notīrīta un noslaucīta. «Mēs vienmēr esam izmantojuši «Tork» papīru,» saka PG Hjortmarkers. «Ilgu laiku mēs izmantojām zilo rulli, bet tagad testējam balto divslāņu papīru, un tas ir apbrīnojams. Tam ir izcila uzsūkšanas spēja, nekādas problēmas nerada pat ārkārtīgi lipīgais bremžu šķidrums.»
 
«Motokross ir ļoti dārgs sporta veids, tāpat kā citi tehniskie sporta veidi,» saka Aleksandra Šteinberga. «Mēs esam ārkārtīgi priecīgi, ka mūsu sponsors ir «Tork». Šis zīmols pārstāv lielu un stabilu marku, kas mūs atbalsta un mums tic. Mēs esam pateicīgi par palīdzību un saņemto atbalstu, kas mums ļauj turpināt darbu ar jaunajiem braucējiem, palīdzot viņiem sasniegt visaugstāko līmeni.»

Tam ir izcila uzsūkšanas spēja, nekādas problēmas nerada pat ārkārtīgi lipīgais bremžu šķidrums.

PG Hjortmarkers

Komandas «CEC S.I. Racing» mehāniķis